O nás

Sme malá rodinná firma, a záleží nám na výsledku našej práce.

Rozumieme, že či už sa jedná o Vašu domácnosť, alebo kancelárie, vzhľad vašich kobercov a čalúneného nábytku je dôležitou súčasťou toho, ako sa prezentujete pred vašim okolím. 

Z tohto dôvodu je našou prioritou, aby sme odviedli tú najlepšiu prácu pri tepovaní. 

Čisté koberce tiež znamenajú lepšiu kvalitu vzduchu v miestnosti s menšou šancou výskytu roztočov, ktoré prispievajú k zhoršovaniu zdravotného stavu ako ľudí, tak aj zvierat žijúcich v daných priestoroch.

Aby sme mohli dosiahnuť výsledky, za ktoré sa nemusíme hanbiť, používame najmodernejšie tepovacie stroje a postupy. Vaše koberce a čalúnenie tak zbavujeme nečistôt, roztočov a pachov veľmi efektívnym spôsobom.

Tepovanie kobercov

Pri tepovaní kobercov, ktoré sú viac znečistené máme k dispozícií stroje, ktoré majú zabudovaný priamy ohrev vody a rotačné kefy, čo zabezpečí maximálny čistiaci účinok a zanechá tepované povrchy oveľa čistejšie v porovnaní s použitím štandardných postupov. 

Schnutie takto čistených povrchov je taktiež oveľa rýchlejšie vďaka použitiu horúcej vody a strojov s vysokým sacím výkonom. 

Samozrejme ani tie najvýkonnejšie stroje nedokážu úplne odstrániť tie najodolnejšie škvrny z tepovaných povrchov, preto je veľmi dôležité, aby ste kontaktovali tepovaciu službu čo najskôr potom, ako sú povrchy znečistené. Manuálne – svojpomocné čistenie škvŕn, spolu s odkladaním profesionálneho vyčistenia znečisteného povrchu znižuje šancu na úplné vyčistenie koberca.

Náš postup pri tepovaní zahŕňa:

– vysávanie kobercov, ktoré sa budú tepovať,

– po odstránení suchého znečistenia a prachu nasleduje odstraňovanie jednotlivých škvŕn za pomoci vhodných čistiacich prostriedkov,

–  nastriekanie celého koberca čistiacim roztokom, ktorý necháme pôsobiť dostatočne dlho na znečistenie aby sme ho “rozložili”, a následne mohli koberec efektívne vyčistiť.

– samotné tepovanie kobercov – tento osledný krok zahŕňa nastriekanie koberca tepovacím roztokom pod vysokým tlakom, čistenie koberca špeciálnou tepovacou hlavou s dvoma protichodne rotujúcimi valcovými kefami, a finálne odstránenie nečistôt z koberca spolu s väčšinou vody.

Dĺžka schnutia koberca závisí okrem iného aj od typu tepovaného koberca, od teploty a od prúdenia vzduchu v mieste, kde je koberec umiestnený. Naše postupy minimalizujú dobu schnutia a tepované koberce môžu byť suché už za 4 až 6 hodín po skončení tepovania.

Tepovanie sedačiek, postelí a iné čalúneného nábytku

Každá sedačka, stolička či postel sa časom ušpiní, a je nutné ich vytepovať. Väčšia frekvencia čistenia a tepovania je potrebná, ak máte doma deti, alebo domáce zvieratá. Ak sa Vám v domácnosti stane nehoda, je potrebné škvrnu čo najrýchlejšie odstrániť. Víno, či nehoda domácich miláčikov, alebo detí je veľmi efektívne odstrániteľná, ak sa zasiahne včas. Pri svojpomocnom čistení bez správneho vybavenia môžete napáchať viac škody ako úžitku, preto volajte tepovaciu službu čo najskôr.

V prípade, že sú na Vášej sedačke skvrny, tieto ošetríme pripravkami určenými na dané znečistenie ešte pred samotným tepovaním, aby sme zaručili tie najlepšie výsledky.  

Pri tepovaní sedačiek používame profesionálne stroje, ktoré umožnia presné dávkovanie čistiaceho roztoku, ten sa pod tlakom dostane do tepovanej látky, kde reaguje s nečistotami, ktoré rozloží. Rozložené nečistoty následne odsávame spolu s vodou z tepovanej látky. Nakoľko používame iba profesionálnu techniku, doba schnutia sa skracuje na minimum, a Vašu sedačku budete môcť používať už po 2 hodinách v závislosti od znečistenia, od teploty a od prúdenia vzduchu v mieste, kde je sedačka umiestnená.